• 1.Orientace v Prohlídce Katalogu předmětů
  Aplikace Prohlídka Katalogu nabízí jednoduché vyhládávání v Katalogu předmětů podle zadaných kritérií. Aplikace se nachází:
  Informační systém Předměty Hledání předmětu

  1 Pole pro zadání hledaného výrazu.

  2 Zobrazí nabídku možností, ve kterých se má zadaný výraz vyhledávat (kódy, názvy, vyučující, ...).

  3 Zde se zobrazí předměty odpovídající zadaným kritériím.

  4 Zobrazí pokročilé možnosti vyhledávání.

  K dispozici jsou také pokročilé možnosti vyhledávání, a to po kliknutí na položku „Rozšířené možnosti“. Rozbalí se nabídka obsahující další kritéria, podle kterých lze v Katalogu vyhledávat.

  Na konci sekce s filtry je k dispozici pod odkazem "Odkaz na vybrané filtry" trvale platný odkaz „URL dotazu“, který v parametrech odkazu obsahuje právě zvolené omezení předmětů. Pokud budete chtít opakovaně použít stejná kritéria vyhledávání, lze si tento odkaz pojmenovat, uložit a bude se zobrazovat v sekci "Moje filtry". Smazat jej můžete za pomoci malé ikonky popelnice, která se zobrazí po najetí na název filtru.

 • 2.Jak pracovat s vyhledáváním předmětů?
  Zadáme hledaný výraz a pokud chceme dále omezit výsledky vyhledávání, upřesníme výběr pomocí sbalovacích nabídek níže.

  Příklad rozbalené nabídky Fakulty:

  Provedený výběr možností lze rychle zrušit kliknutím na křížek v nabídce.

  1 Křížek pro rušení vybraných možností.

  Ihned při změně kritéria se dole zobrazuje seznam odpovídajících předmětů. Zobrazené předměty lze označit do výběru, se kterým je možné dále pracovat (připravit předměty k registraci, hromadně editovat). Vyhledávání v katalogu využívají různé aplikace, volba „Operace s předměty“ tedy po výběru předmětů vede na rozcestník Katalogu předmětů, kde jsou uživateli nabídnuty další aplikace pro práci s předměty.

  1 Checkbox pro označování předmětů do výběru.

  2 Zobrazení výběru předmětů.

  3 Přejde se s aktuálním výběrem předmětů na rozcestník Katalogu předmětů, kde jsou uživateli nabídnuty další aplikace pro práci s předměty.

  4 Možnost předmět označit hvězdičkou.

 • 3.Jak přesně funguje vyhledávání předmětů?
  • Pokud není zvoleno období, ve kterém se má vyhledávat, vyhledávají se předměty pouze v aktuálním roce (semestry, které jsou automaticky zvoleny při spuštění aplikace).
  • Pokud není označena fakulta, vyhledává se na všech fakultách školy.
  • Při vyhledávání v kódech předmětů lze napsat jen část kódu (např. BK vyhledá všechny předměty obsahující někde v kódu „BK“). Pokud potřebujete vyhledat předměty začínající na „BK“, zadejte zástupný symbol pro více znaků, tj. procento „%“. Tedy napište „BK%“. Pokud potřebujete vynechat právě jeden znak, použijte zástupný symbol podtržítko „_“, tedy napište „M_102“.
  • Ve vyhledávání v názvech je třeba používat celá slova (např. mikroekonomie), vyhledávací stroj podporuje skloňování slov.
  • Lze kombinovat více vyhledávacích kritérií najednou.
  • Aplikace vybírá předměty, které splňují všechna zvolená kritéria najednou.
  • Při vyhledávání podle vyučujícího nebo garanta lze zadat jméno, příjmení, celé jméno a nebo učo. Nelze vyhledávat podle více jmen.
  • Lze vyhledávat zároveň za pomoci kódu i vyučujícího. Kód musí být vypsán celý a nebo s procentem jako zástupným znakem, např. „PV% brandejs“.

 • 4.Jak si mohu zaregistrovat předměty, které jsem našel/našla?
  Po provedení výběru předmětů, které si chceme zaregistrovat, je třeba kliknout na volbu „Operace s předměty“, které nás přesune na rozcestník Katalogu předmětů, kde můžeme zvolit patřičnou operaci:

  Předměty se v registrační aplikaci zobrazí pouze v odpovídajícím semestru. Je třeba tedy zkontrolovat období v pravém horním rohu. Sortiment operací, které se na tomto místě nabízí, se odvíjí od toho, zda jste učitel, student či osoba s právy.

 • 5.Nenašel/nenašla jsem v Katalogu předmětů předmět, který jsem právě založil/a
  V katalogu předmětů se zobrazí nově založené předměty s krátkou prodlevou. Pokud potřebujete pracovat s předmětem ihned, použijte odkaz, který se po vytvoření nového předmětu nabídne v hlášce o úspěšném založení předmětu.


Nenašli jste odpověď? Pošlete nám svůj dotaz na vsciis(zavináč/atsign)fi(tečka/dot)muni(tečka/dot)cz.